Cilt bakımı dünyasında, sihirlerini yerine getirmek için belirli pH’lar gerektiren bazı bileşenler vardır. Bu pH bağımlılığı olarak bilinir.

BHA’lar (salisilik asit) ve AHA’lar (laktik, mandelik) veya PHA (glukonolakton, laktobiyonik asit) içeren kimyasal peelingler, büyülerini çalışmak için 3’ün altında bir pH’a sahip olmalıdır. Daha düşük olan pH, serbest asit içeriğinin daha yüksek olmasıdır.

Bununla birlikte, 3.5’in altında bir pH’a sahip kimyasal peelinglee sadece profesyoneller ve dermatologlar içindir.

Son kullanıcı peelingi ile kıyaslandığında, ürün daha derinlere nüfuz eder, daha etkili çalışır ve daha büyük bir etkiye sahiptir – aynı zamanda son kullanıcılar için daha fazla tahriş edici, çok güçlü ve tehlikelidir.

Yani cilt bakım şirketlerinin yaptıkları (en azından iyi olanları), toplam asit yüzdesini düşürür ve kullanıcının güvenliğini tehlikeye atmadan asitin yararlı etkilerini korumak için ürünlerin pH’ını hafif yükseltir.

Bu arada, asla yüzüne limon KOYMAMAN gerektiğini unutma! Yüksek derecede tahriş edici olan% 5’lik bir sitrik asit serbest asit değeri anlamına gelen 2.0 pH değerine sahiptir.