Deniz yosunlarından elde edilen doğal öz.

Helioguard 365

Cildi foto yaşlanmaya karşı korumak için deniz yosunlarından elde edilen doğal bir UVA filtresi. UVB’nin aksine, UVA günün saatine veya mevsime bağlı olmaksızın bulutlara ve cama nüfuz eder. UVA, derin kırışıklıklar ve esneklik kaybı ile kendini gösteren erken cilt yaşlanmasının başlıca nedenidir. Bu nedenle cildimizin UVA’ya karşı kalıcı korumaya ihtiyacı vardır. Günlük olarak uygulanan içeriklerin kesinlikle güvenli olması gerekir. Helioguard 365, yaşlanmayı geciktiren ürünlerde kullanım için sentetik güneş filtrelerine göre doğal ve güvenli bir alternatiftir. Helioguard 365, kırmızı kırmızı deniz yosunları olan Porphyra umbilicalis’ten elde edilmiştir. Cildi erken yaşlanmaya karşı etkin bir şekilde korurlar.

Ultraviyole ışık, güneş ışığının görünmeyen kısmı

Güneş ışığı ultraviyole (UV), görünür ışık ve kızılötesinden oluşur. UV ışığı tüm organizmalar için zararlıdır. UV ışığı proteinler, lipitler ve DNA gibi organik moleküllere zarar verir ve serbest radikallerin oluşumuna yol açar.

UV ışığı, UVB ve UVA olarak ikiye ayrılabilir. UVB’nin kısa dalga boyu epidermiste emilir. UVB güneş yanığından sorumludur ve cilt kanserine neden olabilir. Daha uzun dalga boylarına sahip UVA cilde daha derin nüfuz ederek dermise zarar verir. UVA, cildin sıkılığından ve direncinden sorumlu en önemli yapısal bileşenler olan kolajen ve elastin proteinlerinin parçalanmasına yol açan serbest radikaller üretir.

UVB’nin aksine, UVA kısmen cam ve bulutlar tarafından emilir ve günün saatine, mevsime ve de coğrafyaya daha az bağımlıdır. UVA’nın bir kısmı dış mekanlar tarafından tutulsa da UVA radyasyonunun yaklaşık %40’ı hala iç mekanlara girmektedir.

Kırmızı alg Porphyra umbilicalis, doğal UVA filtreleri içerir

Deniz kıyılarında yaşayan algler çok fazla güneş ışığına maruz kalırlar. Bu nedenle bazı algler, en etkili UV-filtreleme bileşiklerini geliştirmiştir. “Kırmızı laver” veya nori olarak da bilinen kırmızı alg Porphyra umbilicalis, kayalık kıyılarda büyür. Porphyra türleri zengin bir protein, vitamin ve mineral kaynağıdır ve bu nedenle deniz sebzeleri olarak ticarileştirilir.

-Helioguard 365, erken cilt yaşlanmasına karşı güvenli ve etkili bir bileşendir

– Helioguard 365, önemli bir SPF artırma etkinliği sunar

-Helioguard 365, UV kaynaklı DNA hasarına karşı net koruma gösterir