Neodermyl®, cilde doğal olarak yayılabilen, yaşlanan fibroblastlara yeniden enerji veren ve kolajen ve elastin üretmek için gerekli unsurları tetikleyen saf bir biyo-enerji kaynağıdır. Neodermil, iğnesiz kolajen ve elastin dolgu maddesi olarak bilinir.

 

Hücre dışı matris (Extra Cellular Matrix), cilde tüm özelliklerini sağlayan temel polimerlerden oluşur. Genç cilt esnek, sıkı ve elastiktir. Bu polimerler, cildin yapısını ve viskoelastisitesini sağlamak için elastini koruyan farklı kolajen türleridir (Tip I ve Tip III kolajen). Hyaluronik asit (Hücre dışı matrisin’in bir başka önemli bileşeni) ile karşılaştırıldığında, kolajen ve elastin oldukça karmaşık 3D proteinlerdir. Kolajen I, toplam kolajenin neredeyse%90’ını temsil eder ve kolajen III, gençlik kolajenidir.

Yaşlanma, daha düşük enerji ve daha  kolajen ile elastin üretimi neticesinde gerçekleşir.

Enzimler (kolajenaz ve peptidaz) yaşlanma ile birlikte kolajen ve elastini degrade ederler yani parçalarlar. Bu, özellikle kolajen I’den daha hızlı bozulan ve yaşlanmayla neredeyse kaybolan gençlik kolajeni olan kolajen III için geçerlidir.

Dahası, yaşlanmış hücrelerimiz (fibroblastlar) artık kaybı kapatmak için bu polimerlerin üretim hızını koruyamamaktadır. Bu, bu üretimi sürdürmek için gereken enerji kaybından kaynaklanmaktadır. Bunun neticesinde ciltte kırışıklık oluşumu, sıkılık kaybı ve elastikiyet kaybı meydana gelir.

Neodermyl®, öncü patentli yeni bir aktif bileşendir. Güvenli ve önceden aktive edilmiş yaşlı hücreleri besleyen bir enerji kaynağı olan MG6P (Metil-Glukozit-6-Fosfat) içerir.

Neodermyl®, cilde doğal olarak yayılabilen, yaşlanan fibroblastlara yeniden enerji veren  kolajen ve elastin üretmek için gerekli unsurları tetikleyen saf bir biyo-enerji kaynağıdır. Neodermyl®, 15 gün içinde yüksek klinik etkinlik göstererek derin kırışıklıkların gözle görülür şekilde azalmasına ve cilt sıkılığının artmasına neden olur.